November 1, 2017

Tunnustamine 2017

Ida-Virumaa noortekogule on saanud traditsiooniks korraldada igal aastal maakonna noorte ja noortemeelsete tunnustamist. Ka sellel aastal toimus Tunnustamine 2017. Tunnustamise eesmärgiks on tuua välja oma tööd hästi tegevad noorsootöötajad/omavalitsuse/ettevõtted ja särasilmsed ning aktiivsed noored, kes on eeskujuks meile kõigile. Esitada saavad kõik üksikisikud. Lisaks sellele, et tunnustatud saavad kiita, saab hea kogemuse ka ürituse korraldanud noor. See aasta oli ürituse peakorraldajaks Irja Illopmägi, kes õpib Kohtla-Nõmmel 9.klassis. 

Sellel aastal oli osavõtt väga julge. Kokku esitati 19 kandidaati. 
Kokku oli kategooriaid neli: 

Aasta noor- Võitjaks osutus Erik Setškov- "Oma tegevusega on Erik näidanud üles väga eeskujuliku kodanikuühiskonnaliikme tunnuseid. Ta on juba, alles 19-aastasena jõudnud oma mõtete ja tegudega kaugemale kodanikuühiskonna olemusse, kui enamik Eesti elanikke. Kui suur osa inimesi jõuab vaid kirumise faasi, kus konstateeritakse, et midagi on halvasti ja süüdistatakse kindlat instantsi tema tegevusetuses, siis Erik võttis ohjad enda kätte ning viis inimesed loodusesse. Ta tegi midagi oma ümbritsevate inimeste jaoks, ootamata midagi vastu ning just see on antud loos tõeliselt imetlusväärne. Erik ei jäta asju juhuse hooleks vaid tõesti kannab hoolt selle üle, et kõik oleks organiseeritud ja ellu viidud parimal võimalikul viisil. Suure tõenäosusega ulatab ta abikäe ka 2018. aastal ürituse kordamiseks." 

Aasta noorte tegu- Noortekino "Aadu", Kristina Gukk- "Selle aasta veebruaris esitasid Kristina Gukk, Maria-Helene Sternhof, Anett Marie Astok, Erki Luik, Teet Andreas Salvan ja Priit Teelahk projekti noorte omaalgatuste konkursile "Nopi Üles". Noorte idee seisnes soovis luua Voka Avatud Noortekeskusesse filmituba nimega Noortekino "Aadu", mis sai ka projektist positiivse vastuse. Nende soov oli pakkuda eakaaslastele ja noorematele noortekeskuse külastajatele võimalust vaba aja mõtestatud sisustamiseks, teostada väärtuskasvatust, toetada oma arvamuse kujundamist ja julgustada seda väljendama. Noortekino on tänu nendele noortele valmis ning omab suurd huvi ning kasutust." Aasta noorte sõber- "Aktiivne koostöö noortega ja Kohtla Nõmme noortekeskuse tubli ja hooliv juhataja! Kuna ta ise ei unusta kunagi kedagi tänamast ja märkamast, sealjuures harva kui teda tänatakse! Välja arvatud meie enda noored kellega ta tōesti aktiivselt tegutseb! " 

Aasta noortesõbralik ettevõte/omavalitsus- Elena Krivodonova-"Teeb noorteõhtud , kus lapsed ütlevad oma ideed. Aga Elena aitab need ideed elu viia. Mõtlen, et see noorsotöötaja teeb meie maail paremini. Ta annab võimalused noortele !" 
Kõik esitatud kandidaadid: Elena Krivodonova, Virve Linder, Liivi Kingu, Ainikki Seppar, britta signi merirand, Kristina Gukk, Noortekino "Aadu", Kristina Gukk,Erik Setškov, Elise Jalonen, Anna Agejeva, Riia Tallerman, Anna Baškirova, Viktoria Prodanova , Daniil Valme, Artjom Konkin 

Kõik võitjad said auhinnad ja meele rõõmsaks. Loodame, et ikka leidub meie seas neid, keda tunnustada ja kellest eeskuju võtta. 
Soovime tänada ka kõiki neid, kes kandidaate esitasid.