October 12, 2016

Osaluskohvik 2016

-Kujutleme nüüd ette, et on karge sügisilm. Sa oled saanud koolist vaba päeva ning otsutad jalutama minna. Sügiseselt kirjud lehed katavad maapinda luues värvilisi lehepööriseid tuuleiili käes. Peagi tunned, et külm on hinge pugenud ning otsustad kuskilt varju otsida. Näed silti „Osaluskohvik“  ning mõtled sealt läbi kiigata. Kui astud tuppa on su ees noori, rõõmu ja seletamist täis saal. Sa avastad, et kõik noored on su ümber avatud ja valmis jagama oma arvamust, kõhklematult. Seltskond kisub ka sinu eesti rahvale omase tagasihoidliku iseloomu ning oled avatud ja julge. Me oleme noored ja meie päralt on maailm.-

Osaluskohvik 2016, mis toimub sellel aastal 03.11.2016, Voka rahvamajas, algusega 10.00 ja orienteeruva lõpuga kell 15.00. Nimelt on tegemist üle-eestilise üritusega, mille käigus tulevad kokku maakonna noored ning arutlevad kõik koos ühiskonnas aktuaalsetel teemadel. Arutluste sisu toimetatakse hiljem Eesti Noorteühenduste Liidule ning nemad tegelevad sisu analüüsimisega.


Osaluskohviku eesmärgiks on tuua ühiste teemade ümber väga erinevaid noori ning noortemeelseid. Osaluskohvikus on palju erinevaid teemasid, arutlusele tulevad nii üle-Eestilised valukohad kui kohalikul tasandil tähtsad teemad. Samuti on kavas ka kohvikule omane kehakinnitus ja kerge meelelahutus.
Selle aasta teemad on:

1)Haldusreform - kas võluvits Eesti (noorte) elu edendamiseks või maaelu surm?

Ühinemine, 5000 elanikku, kohalik omavalitsus, avalikud teenused, haldusreform – STOP! Peatume hetkeks ja arutame, mis peitub nende paljukuuldud sõnade taga ning millist mõju need noorte eludele tegelikult avaldavad.
2)Suur vabadus=suur vastutus

„UK, UK – mina prii!“ - nii nagu pole vast ühtegi last, kes ei mäletaks populaarse õuemängu sõnu, on vähe ka neid inimesi, kes poleks kuulnud hiljaaegu Euroopat vapustanud Brexitist ehk Suurbritannia lahkumisest Euroopa Liidust. Ootamatult oleme sattunud olukorda, kus suur osa Euroopast arutleb EL-i tuleviku üle, otsides lahendust küsimustele kas ja kuidas tuleks edasi minna.
3)Vastutus magamata öödel

Kelleks sa suureks saades saada tahad? Kuidas sul need riigieksamid läksid? Kas sa ikka toitud tervislikult ja treenid piisavalt? On sul juba esimene töökogemus saadud? Kas sa polegi aktiivne kodanik? – kui noorel nende küsimuste peale külm higi tekkis ning süda kiiremini lööma hakkas, siis pole ta kindlasti ainukene.


NÄEME OSALUSKOHVIKUL!